Ruchy

Zad 1. Na podstawie tabelki wylicz prędkość, napisz równanie ruchu i sporządź wykres V(A). Jaki to ruch?

t

0

1

2

3

4

5

x

5

10

15

20

25

30

Zad 2. Rowerzysta poruszający się ruchem jednostajnym z v=6m/s zaczął swój ruch 80 m od pewnego punktu? Napisz równanie ruchu i gdzie się znajdzie po 20 s.

 

Zad 1. Przyspieszenie (wzór definicja, jednostka)? Szkic wykresu.

Zad 2. Gdzie się znajdzie ciało po 4s ruchu, jeśli poruszało się z przyspieszeniem 2m/s2, bez prędkości początkowej, a zaczęło ruch 20m od punktu 0.

Zad 1. Ruch jednostajnie przyspieszony- równanie drogi, wykres prędkości, jednostka przyspieszenia.

Zad 2. Sporządź przykładową tabelkę zależności drogi od czasu w ruchu jednostajnym prostoliniowym.

Zad 3. Prędkość ciała zmieniła się w ciągu 2 min z 10m/s do 22m/s. Oblicz przyspieszenie w tym ruchu.

Zad 1. Jak daleko zaczął się ruch pewnego ciała, jeśli wiesz, że skończyło ono swój ruch 90 m od początku układu. Ruch trwał 4s i odbywał się ze stałą prędkością 2m/s.

Zad 2. Naszkicuj wykres prędkości w zależności od czasu w ruchu jednostajnym prostoliniowym oraz opisz co trzeba podawać aby opisać ruch.

 

Zad 1. Naszkicuj wykres drogi w zależności od czasu w ruchu jednostajnym prostoliniowym oraz opisz co to jest względność ruchu, układ odniesienia (rodzaje układów – przykłady z życia).

Zad 2. Pewne ciało poruszało się ze stałą prędkością 6m/s w czasie 4s. W którym miejscu od początku układu zaczęło te ciało swój ruch, jeśli wiesz, że zakończyło ten ruch 80 m od początku układu.

 

Zad 1. Co to jest względność ruchu? Szkic drogi od czasu.

Zad 2. Napisz równanie ruchu i ustal skąd zaczęło poruszać się ciało, jeśli poruszało się ze stałą prędkością 2m/s i po 4s było 20m od punktu z którego mierzymy.